Čech Vladimír

Čech Vladimír

O autorovi

4. listopadu 2002

Vážený návštěvníku galerie WWG.CZ,
dalším vystavujícím fotografem ve virtuální galerii společnosti CD-FOTO BLER je pan Vladimír Čech. Fotograf Vladimír Čech.

Jsou autoři, jejichž práce je viditelná a všeobecně známá. Aktivně pořádají na své náklady vlastní autorské výstavy nebo spolupracují s různými firmami, které jejich výstavní činnost podporují. Účastní se společných výstav při nejrůznějších událostech, podporují aukcemi svých fotografií různé humanitární projekty.
Jsou ale i fotografové, jejichž profesionální činnost není široké veřejnosti známa. Jejich fotografie se ale objevují na desítkách míst. V časopisech, jako ilustrace ve výročních zprávách, v reklamě. Do druhé skupiny řadím pana Vladimíra Čecha. Autor se nežene vpřed, aby proslavil své jméno. Důraz dává na kvalitu své práce.

Fotografie, které zde nyní autor vystavuje jsou z jeho období cestovatelsko-reportážního. Kambodža, Laos, Afganistan. Výběr z prací, které byly zhotoveny v době, kdy spolupracoval s prestižní francouzskou agenturou GAMMA. Pohledy do očí lidí s odlišnou kulturou. S cítěním, vycházejícím z tradic jejich zemí. S pochopením mentality národů Asie, kde autor pobýval za tímto účelem půl roku svého života.

V současnosti se autor věnuje především fotografiím ateliérovým. Jeho objekty jsou zejména aranžovaná zátiší, neopominutelné jsou jeho snímky spoře oblečených či zcela obnažených žen. Zde věřím, že v období do konce tohoto desetiletí vznikne jeho excelentní výstavní cyklus s kalendářem aspirujícím na četná ocenění.

Jak sám Vladimír Čech uvádí ve svém životopisu, je velmi líný. Nemyslím. Znám jej nejenom jako fotografa ale i z oblasti jeho podnikatelské činnosti. Ve studiu SunnyFlash, které vytvořil a provozuje již více než desítku let, nabízí a prezentuje v oblasti středoformátových aparátů současnou špičku, doplněnou o profesionální světelnou techniku. V této podobě není pouhým prodejcem, který přesunuje krabici zboží od výrobce k zákazníkovi. Jako vynikající fotograf, pracující nyní zejména v reklamní a průmyslové fotografii, přidává zkušenosti. A ty mívají vyšší hodnotu než třeba desetiprocentní sleva. Jeho fotografický ateliér, který patří k jedněm z největších v Praze, je pravděpodobně technicky vybavený nejlépe.

Vladimír Čech vystavoval své práce na zahraničních výstavách. Doufejme, že jeho první internetová výstava v naší galerii WORLD WEBPHOTO GALLERY, sídlící na serveru v Praze, se stane pro Vladimíra Čecha pobídkou a impulsem pro zhotovení výstavy jeho současné práce v některé pražské galerii.

Jiří Heller
ředitel galerie WWG.CZ

Životopis

Narozen 1952.
Fotografování ho provází od základní školy.Vystudoval ČVUT.
V letech 1984 -1995 pracoval pro francouzskou obrazovou agenturu GAMMA,
V letech 1984 -1989 byl také fotografem tiskové agentury ORBIS.
Od roku 1989 je na volné noze a současně vyvíjí činnost i v obchodní oblasti fotografické profesionální techniky.
Vášnivě rád cestuje a ze svých pobytů v exotických zemích Asie, kde pracoval na objednávku, realizoval zahraniční výstavy v roce 1986 a 1989.
Jinak je líný a není schopen se dokopat k tomu,
aby své fotografie ukázal také v České republice
(doslovná citace autora).

Dlouhá léta se úspěšně zabýval módní fotografií (jeho vzorem a přítelem je Dušan Šimánek). Nyní převážně pracuje v reklamní a průmyslové fotografii pro soukromé klienty a agentury.
Pracuje jak s klasickým materiálem tak s digitální technikou.
Jeho fotografický ateliér patří k největším a nejlépe vybaveným studiím v České republice.

Čech Vladimír

Čech Vladimír

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEI

OLYMPUS

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR 

 

Provozovatel galerie

Mediální partner