Blšťák Milan

Blšťák Milan

O autorovi

... Na svých toulkách fotografickým světem jsem v roce 1997 objevil úplně nový a neuvěřitelný svět. Svět drobných a snadno přehlédnutelných detailů, které vás rychle okouzlí. Svět, který si žije svým nenápadným životem, vlastním rytmem a dobře ukrytý před očima spěchajícího člověka. Svět, který můžete celý život míjet a ani jednou se nezastavit - možná k jeho štěstí, ale určitě k vaší smůle! Zvu Vás - zastavte se se mnou na chvíli a podívejte se, co všechno dokáže vykouzlit příroda kolem nás.

Milan Blšťák

Životopis

ing. Milan Blšťák

Fotograf ing. Milan BLŠŤÁK se narodil v roce 1957.

Po studiích na VŠ (obor mikroelektronika) jezdil čtyři roky na světových mořích a po návratu se začal intenzivně věnovat počítačům a počítačové grafice. V tomto oboru pracuje i dnes.
S fotografováním začal ve svých 17 letech. V roce 1997 se objevil v jeho portfóliu záběrů hor a dětí nově i svět makrofotografie, který ho v té době naprosto uchvátil. Říká: “ Mám rád věci a lidi, kteří působí na první pohled docela nenápadně, ale mají svou hloubku … a kdo chce, ten ji objeví". Od té doby se na tyto drobné přírodní zázraky specializuje a jeho fotografie se objevují na pravidelných výstavách a na stránkách magazínů a časopisů. V roce 2000 získal ocenění v prestižní soutěži Czech Press Photo v kategorii "Příroda a životní prostředí".

Jeho fotografie působí velice uklidňujícím dojmem a vyzařuje z nich silná pozitivní energie. Říká o nich:" Je to svět ve světě a je v něm spousta krásy. Pokaždé mi to připomene, jak je příroda dokonalá a jak mám být já pokorný".

Blšťák Milan

Blšťák Milan

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEI

OLYMPUS

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR 

 

Provozovatel galerie

Mediální partner