Jiroušek Vladislav T.

Jiroušek Vladislav T.

O autorovi

Milý návštěvníku naší galerie,
další virtuální výstava je nyní pro Vás otevírána v galerii WORLD WEBPHOTO GALLERY. V galerii, kterou založila a provozuje společnost CD-FOTO BLER. Společnost, zabývající se nejkvalitnějším převodem fotografií do digitální formy, DTP pracemi, velkoplošným tiskem a jeho adjustací do formátu 150 x 500 cm v jednom kusu.
Dosti reklamy. Vraťme se k dnešní výstavě, na kterou Vás srdečně zvu.

Na výstavu fotografií pana Vladislava T. Jirouška. Fotografa a milovníka zvířat. Můžete si před prohlédnutím říci, haha, to známe, já mám také rád zvířata, fotografií psů a koček mám asi dvacet. A jednou jsem vyfotil koně. A na dovolené cvičeného lachtana. To jsem zvědav, copak nám asi ten pan Jiroušek ukáže.
A hle, pan Jiroušek nám představí portréty zvířat. Opravdové fotografie. Opic, jeho oblíbených plazů, tygra a dalších živočišných druhů. Své fotografie pořizuje v divoké přírodě a v nejrůznějších zoologických zahradách světa. Se svým fotoaparátem procestoval pan Jiroušek desítky států na celé zeměkouli, fotografoval zvířata v Africe, Asii a v Americe. Zobrazoval je nejen na pohotový kinofilm, ale těžký objektiv - nejmodernější třístovku, určenou pro Pentax 67 II, používá pro získání obrazově i technicky dokonalých velkoplošných zvětšenin.
Autor je znám nejenom návštěvníkům ZOO Jihlava, kde většina dětí i dospělých neodolá a na památku si vybere z široké nabídky jeho pohlednic nebo plakátů. Je znám i široké celosvětové odborné obci zaměřené na život zvířat. Stovky jeho snímků byly publikovány v nejtlustších a zároveň v nejlépe tištěných knihách západní Evropy, USA a dalších států.
Uvedl jsem, že je známa jeho postava na Jihlavsku. Jeho vztah k fotografii i ke zvířatům zcela naplňuje jeho život a čas. Úspěšný fotograf je zároveň ředitelem ZOO Jihlava. A právě on je prezidentem Unie českých a slovenských ZOO. Aby toho nebylo dost, na www stránkách ZOO Jihlava se dočtete o jeho funkcích v celosvětových organizacích pracujících na záchraně všeho živého. Věřme, že právě na zasedání jedné vrcholné celosvětové organizace letos v Praze vystaví své klenoty ve skutečném, trojrozměrném světě. Pro návštěvníky ZOO Praha i pro delegáty konference.
Jsem rád, že mohu fotografie pana Vladislava T. Jirouška představit ctěným návštěvníkům galerie WORLD WEBPHOTO GALLERY.

Zkusil bych na závěr přidat ještě jeden odstavec. Nedávno jsem byl pozván na POV FASHION 2001 s žádostí zajistit fotodokumentaci této skvěle připravené akce. Jak již zkratka napovídá, jednalo se o módní přehlídku Pražské organizace vozíčkářů. Vozíčkáři oblečeni do opravdu příjemných modelů návrhářky paní Fejkové a dalších se střídali s tzv. choďáky, jak jsou mobilní lidé vozíčkáři nazýváni. Celou akci uspořádala paní Onderková s přáteli, členka jmenované organizace. Dovoluji si proto na tuto výstavu pozvat ji a ostatní vozíčkáře, kteří mají přístup na internet. Z Prahy, z celé republiky i ze zahraničí. Občas přemýšlím o smyslu života, o internetovém životním stylu. Kam povede absolutní propojení celé planety? Je to rozumné, smysluplné? Věřím, že pro občany s pohybovými problémy může naše galerie WORLD WEBPHOTO GALLERY přinést mnoho nových zážitků.

Ing. Jiří Heller
ředitel galerie WORLD WEBPHOTO GALLERY
a společnosti CD-FOTO BLER

Životopis

SOUBOR CHYBÍ
Pravděpodobně je dostupná pouze anglická verze.

Jiroušek Vladislav T.

Jiroušek Vladislav T.

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEI

OLYMPUS

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR 

 

Provozovatel galerie

Mediální partner