Holomíček Bohdan

Holomíček Bohdan

O autorovi

4. prosince 2002

Vážený návštěvníku galerie WORLD WEBPHOTO GALLERY,

vítej v naší internetové virtuální galerii. Vítej na poslední výstavě v roce 2002. Vítej na výstavě fotografií pana Bohdana Holomíčka.

Bohdan Holomíček je opravdový fotograf. Fotografování je pro něj dobrodružství, fotografování je pro něj droga, fotografování je jeho láska. Svůj první fotoaparát dostává v osmé třídě základní školy. O dva roky později vznikají jeho první fotografie. V současném televizním medailonu uvádí jednu ze svých rad začínajícím fotografům - fotografujte své okolí. Které znáte, které zná Vás. Zachycujte zážitky, okamžiky a pocity svých nejbližších. Již nikdy se nebudou opakovat. Zpětně jej mrzí absence fotografií, které nevyfotografoval právě při svém vstupu do dospělosti. Neopakovatelné okamžiky. Záznamy skutečností, které vzal čas. Intimní osobní zpověď, která získává časem charakter celospolečenské kroniky. Fotografujte proto své přátele, školu, rodinu, sousedy, říká autor. Fotografujte doma, zachyťte svou obec, svou zemi.

Již jméno autora naznačuje, kdo mu předal jeho mimořádnou schopnost. Laskavost jeho duše, která mu otevírá dveře do srdcí tisíců chodců, které potkává. Pro Bohdana Holomíčka, kronikáře české komunity, není důležité, jaké hmotné statky náleží člověku, kterého fotografuje. Zajímá ho jeho duševní hodnota, jeho každodenní život. Při svém permanentním fotografování tak zachycuje všední život v Janských Lázních, kam na určité období z Mladých Buků přesídlil. Stejně jako náhodně setkání se známým člověkem v libovolném městě je pro něj fotografickou inspirací rodinné setkání nebo přátelské posezení skupiny osob. Pokud tyto osoby mají navíc ještě vztah k divadlu, k dobrému divadlu, Bohdan Holomíček neprodleně vytahuje fotoaparát, aby vyfotil novou skupinku.

Při propagaci své umělecké činnosti rozhodně není z těch, kdo by se snažil za každou cenu šplhat na Olymp slávy. Vše má svůj čas, je jeho oblíbená věta. Neznamená to však, že by autor seděl na zápraží a rozvážně pokuřoval dýmku. Jeho pracovní nasazení je ohromné. Každoročně připravuje v Čechách i v zahraničí fotografické výstavy. Stále větší zájem o jeho práce je zejména ve Francii a v USA. A to je dobře. Velmi tvrdé konkurenční zahraniční prostředí potvrzuje kvalitu a význam fotografií Bohdana Holomíčka.

Končí nám rok 2002. Za dosavadní spolupráci děkuji všem autorům, jejichž práce jsme měli možnost od počátku galerie na jaře roku 2002 dosud vystavovat. Jsou to tito fotografové

Benický Karol
Brunclík Pavel
Cudlín Karel
Čech Vladimír
Česák Jiří
Dostál František
Hanzlík Jiří
Havel Jiří
Heckel Vilém
Hochová Dagmar
Holomíček Bohdan
Jiroušek Vladislav
Kamarád Ladislav
Karásek Oldřich
Koliš Jiří
Kučera Jaroslav
Kuščynskyj Taras
Kyndrová Dana
Luskačová Markéta
Můller Zlatuše a Rostislav
Pohribný Jan
Ptáček Josef
Saudek Jan
Saudková Sára
Sejkot Roman
Sekal Josef
Slavík Herbert
Šetlík Jadran
Šibík Jan
Štecha Pavel
Štreit Jindřich
Vano Robert

Příjemné prožití vánočních svátků roku 2002 všem fotografům, obdivovatelům jejich díla a všem lidem dobré vůle vůbec přeje společnost CD-FOTO BLER, majitel a provozovatel virtuální galerie a

ing. Jiří Heller
ředitel galerie WORLD WEBPHOTO GALLERY
www.wwg.cz

Životopis

1943, 14. srpna - narozen ve vesnici Sinkiewiczowka na Ukrajině
1947 - přesídlil spolu s rodiči do obce Mladé Buky v předhůří Krkonoš
1956 - dostává svůj první fotoaparát Směna
1958 - tvoří své první fotografie
1960 - vyučen elektrikářem, postupně pracuje v elektrárně, v Trutnovském muzeu a Geoindustrii
1971/1995 - údržbář v Centrální výtopně v Janských Lázních
1995 - na volné noze jako fotograf
2003, 14. srpna - oslaví své šedesáté narozeniny

Bohdan Holomíček vystavuje své fotografie od roku 1969. Za tuto dobu uspořádal velké množství samostatných výstav v České republice i v zahraničí, zejména ve Francii a USA. Jeho soubory fotografií jsou vydávány též jako samostatné fotografické publikace.

Holomíček Bohdan

Holomíček Bohdan

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEI

OLYMPUS

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR 

 

Provozovatel galerie

Mediální partner