Hanzlík Jiří

Hanzlík Jiří

O autorovi

Vážený návštěvníku naší galerie,
Buď vítán na naší nové výstavě Síla a světlo pana Jiřího Hanzlíka. RnDr. Jiří Hanzlík, Csc. Vědec, hudebník, fotograf.

Vědec, který několik desítek let seděl u mikroskopu, zkoumal krystalické dění. Při svém vědeckém bádání poznal skutečný svět, který je mnohdy na hranici schopnosti postřehnutí lidským okem, ještě častěji zamířil do oblastí, které jsou lidskému oku bez příslušných přístrojů nedosažitelné. Na dění pod mikroskopem se ale nedíval pouze vědec.

Hudebník. Osoba s citem pro rytmus, vnímal barvu obrazu, představoval si k výjevům zvukovou kulisu, přiřazoval k viděnému názvy jako Andante nebo Allegro, pozoroval vývoj obrazu. Vývoji pomáhal nebo ho přímo inicioval.

Fotograf. Zatímco vědec si zapisoval naměřené hodnoty a hudebník pociťoval vzrušení při asociaci s tóny chrámového nástroje v kostele U sv. Jakuba, kde byl varhaníkem, fotograf působil na některé materiály silou a světlem. S trpělivostí obou jmenovaných profesí, se znalostmi fotografického zpracování zachyceného obrazu mačkal spouště svých aparátů. V pravý okamžik.

Nechci se pouštět do rozsáhlého rozboru. Zde bych spíše ponechal prostor panu Matysovi, člověku, který osobně provází dílo pana Hanzlíka na mnoha výstavách, které proběhly v České republice i v zahraničí. Děkuji mu zde za to, že se stal i při naší virtuální výstavě vykladačem nebo lépe interpretem díla pana Jiřího Hanzlíka.

Otevřeně řeknu, že bylo velmi těžké se dobrat ke konečnému výběru dvaceti sedmi snímků. Velké množství snímků muselo být vyřazeno z této kolekce, výstavní sály nejsou nafukovací. Anebo na internetu ano?

Výstavní zvětšeniny jsme v tomto případě zvětšili i na skutečný papír, skutečně jsme je zarámovali. Premiéra v třírozměrném světě se konala v létě jako doplněk Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově. Soubor jsme zhotovili ve dvou identických sadách, jedna bude putovat po České republice, druhá je určena pro zahraniční partnery. Nezbývá mi než říci, že autora naše společnost CD-FOTO BLER zastupuje pro prodej originálních fotografií, stačí poslat objednávku na adresu info@bler.cz. Fotografie pana Hanzlíka jsou též vyhledávány pro další grafické aplikace. Úspěch měly v představeních Laterny Magiky, motivy jsou vhodné pro televizní vysílání i pro aplikace v užitém umění. CD-FOTO BLER zajišťuje práva na použití.

Nu a na závěr již skoro klasická soutěž.

Jak na Vás působí snímky?
Který se Vám líbí nejvíce?
Uvažujete o koupi některého snímku pro radost svým bližním o vánocích?
Hodily by se originály fotografií do Vaší zasedací místnosti?

Vaše odpověď na libovolnou z otázek, kterou zašlete na adresu info@bler.cz do 20. října 2001 Vám umožní získat originál pana Jiřího Hanzlíka v hodnotě 8300 Kč.

Postupně budeme jednat o nabídce originálních fotografií i dalších autorů. Kromě Jiřího Hanzlíka jsou ke koupi určeny originály fotografií pana Jiřího Havla, Josefa Sekala a Romana Sejkota, soubory jsou vystaveny ve Stálé expozici. Vzhledem ke stoupající hodnotě posledně jmenovaného pana Sejkota 9 z 10 sběratelů doporučují koupit jeho snímky do konce kalendářního roku.

Mějte se hezky a rádi

Jiří Heller
Ředitel galerie WORLD WEBPHOTO GALLERY

Životopis

SOUBOR CHYBÍ
Pravděpodobně je dostupná pouze anglická verze.

Hanzlík Jiří

Hanzlík Jiří

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEI

OLYMPUS

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR 

 

Provozovatel galerie

Mediální partner