Česák Jiří

Česák Jiří

O autorovi

Vážený návštěvníku naší virtuální fotografické galerie WORLD WEBPHOTO GALLERY,
Dnešní výstavní kolekce patří fotografovi, panu Jiřímu Česákovi. Všestrannému autorovi, který se desítky let věnuje zejména dvěma tématům. V nich dosahuje vyjímečnosti.

První téma tvoří fotografie Prahy, města, ve kterém žije. Autor je zejména uchvácen malebností jeho historické části. Hradčany, Malá Strana, Karlův most. S tvrdošíjností lovce znovu a znovu přichází na stejná místa, aby hledal nové pohledy či jinou poetiku již stokrát spatřeného. Nutno též říci, že každý z milionu turistů nasnímá v Praze desítky fotografií. Tyto snímky ale není možné srovnávat s fotografiemi pana Česáka. On tvoří. Zcela výstižně je možné říci, že náladové snímky pražských motivů zahalených do nočního barevného oparu, do ranní mlhy, do sněhové vánice, autor maluje světlem. Umělec neváhá v nočních hodinách vstát, vyrazit na Karlův most s velkoformátovou kamerou, aby dlouhé minuty nebo hodiny v mrazu nebo vánici trpělivě čekal, jaké bude probuzení světla. Výrazové prostředky pro zachycení krás historického města umocňuje i výběrem formátu. Klasický velký formát doplňuje panoramatickým poměrem stran, který mnohdy používá i ve svislé pozici. Přestože oči člověka jsou zvyklé na "krajinný" pohled fotografie na šířku, výškové obrazy Prahy jsou též jeho silným výrazovým prostředkem.

Poté, když se zkřehlý nebo vyhladovělý a žíznivý vrací domů, uchyluje se do světa tvorby vlastních barevných světů. V jeho ateliéru se rozeznívá hra barev, světel a stínů, aby je autor zachytil na citlivý fotografický materiál.

Pan Jiří Česák se nežene za úspěchem medailí a ocenění ze soutěží a výstav. O to více si divák může uvědomovat, že jeho snímky zná, že je někde viděl. Jeho snímky vytvořily desítky velkoformátových autorských dvanáctilistových kalendářů. Jeho fotografie jsou často používány jako užité motivy, jako ilustrace v propagačních materiálech. Fotografie Jiřího Česáka jsou vyhledávány pro inspirativní zachycení nálady prožitého okamžiku.

Pokud máte zájem o tvorbu exkluzivního kalendáře či byste chtěli využít fotografie pana Jiřího Česáka, obraťte se na nás.

Uvědomil jsem si, že vlastně možná ani mnozí z Vás návštěvníků netuší, jak a proč vznikla tato galerie, kterou provozuje od čtvrtého dubna roku 2000 společnost CD-FOTO BLER. V ten den probíhalo slavnostní zahájení výstavy Jindřicha Štreita, našeho ctěného zákazníka, ve fotografické galerii SOHO v New Yorku. Ve stejný den byla zahájena jeho první "celosvětová" internetová fotografická výstava digitálními verzemi snímků, které byly vystaveny v USA. Jeho zařazení do čela startovního pole naší internetové galerie bylo naší gratulací tomuto českému dokumentaristovi.

Naše firma "blér" má ve své pracovní náplni nejkvalitnější skenování na bubnovém skeneru s velkoplošným tiskem s následnou adjustací pro profesionální fotografy i reklamní agentury. Při tom se setkáváme s opravdovou fotografickou elitou českého národa. Jako náš dárek či poděkování našim přátelům a zákazníkům jsme se tehdy rozhodli "postavit" novou fotografickou galerii. Fotografickou galerii internetovou, dostupnou dvacet čtyři hodin z celého internetového světa.

Přeji Vám další příjemné setkání s dobrou fotografií.

Ing. Jiří Heller
Ředitel galerie WORLD WEBPHOTO GALLERY - www.wwg.cz
A společnosti CD-FOTO BLER - www.bler.cz

Životopis

narozen 7. března 1950 v Praze.
Je členem Asociace fotografů.
První fotoaparát dostal v 15 letech. Fotografií se živí od svých 22 let.

Jeho hlavní náplní jsou kalendáře s těmito náměty: Zátiší, Praha Dále pak plakáty, pohlednice a reklamní fotografie. Ve volné tvorbě jsou to především abstrakce.

Pracuje s formáty od 4x5" až po kinofilm. Jeho fotografie jsou v mnoha zemích Evropy a USA.

Samostatná výstava v Berouně v roce 1980. Účast na několika výstavách Asociace fotografů.

60 třináctilistových kalendářů.

Kolem 70 plakátů a 100 pohlednic.

Žije a pracuje v Praze.

Česák Jiří

Česák Jiří

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEI

OLYMPUS

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR 

 

Provozovatel galerie

Mediální partner