Vyhledávání

Sloupec reklamy
Když cvakne spoušť - prezentace profesionálních i zájmových fotografů
 
Vinárna, kavárna a restaurant BRESTO
ENZO
Jaroslav Špulák - hudební kritik a spisovatel
  
Adventure Golf Horní Bezděkov 

Výstava BEST OF - Veronika Souralová, Jan Váša

29. 01. 2018

„Galerie WWG.CZ vystavuje X - BEST OF“
Výstava čtyřiceti českých fotografů
Centrum FotoŠkoda, Praha
13. - 25. listopadu 2017

www.wwg.cz

 

Veronika Souralová

www.veronikasouralova.cz

Foto: © Veronika Souralová

Jak se nyní máš?

Jestli se ptáš na dnešek, tam maximálně hekticky. Právě připravujeme podklady pro tiskovou konferenci, kde představíme nominované snímky soutěže Czech Presss Photo. Máme za sebou maraton práce poroty, plnou hlavu fotografií a před sebou přípravu výstavy na Staroměstské radnici.


Co Ti udělalo v poslední době největší radost?

Nově založená soutěž Czech Nature Photo. Je to takové naše dítě – nová sestra Czech Press Photo, která měla zkušební ročník a ze zaslaných fotek jsem byla nadšená. Výstava z oceněných fotografií přírody byla skvělá a moc slušela našemu Czech Photo Centru (které už oslavilo roční narozeniny. To to letí!)
 

Na co se těšíš?

Třeba na den volna. Vzala bych foťák a vyrazila bych do přírody a chvilku fotila makro – dřív než přijde zima. Ale vidím to bledě….
 

 

 

Jan Váša

www.janovofoto.cz

Foto: © Jan Váša

 

Jak se máte?

Moc dobře, jsem zdravý a raduji se z vědomí, že věk nerozhoduje. Těším se ze čtyř vnoučat, ještě pracuji v oboru ekonomiky, stíhám domácí údržbu a mohu se věnovat  mé dlouhodobé lásce – fotografii. Jsem za každý den moc vděčný a můj pocit myslím vyjadřuje i fotografie poslaná k tištěné prezentaci. Co se týká fotografie, své obrázky a názory, pokud by byl zájem sdílím na mých web stránkách (www.janovofoto.cz).


Co, nebo kdo Vám udělal v poslední době největší radost?

V poslední době mám opravdu velikou radost, že jsem byl opět pozván k účasti na stávající prezentaci a z možnosti setkat se s mnoha, které těší fotografie. Je pro mě opravdu radostí setkávat se, sdílet se. Ale sdílení začíná už u mě samotného.  Práce s fotografií je trvalou radostí. Stále objevuji nové možnosti i díky digitální technice, počítačovým grafickým programům.


Na co se těšíš? 

Jedním slovem setkávání, možnost sdílet se, od ostatních se učit na to se stále těším. Těším se na další podněty světla k novým fotografiím, na objevování nových motivů, významů, úhlů pohledu, nebo formy.  Stejné potěšení přináší nalézání nových pohledů a forem, když se probírám mojí letitou elektronickou databází. Těším se na to, že přijde čas, kdy se budu moci vracet k analogovému archivu a na políčkách filmů obdobně objevovat nové a staré vzpomínky a ty zrestaurovat. Dlouhé zimní večery, které jsou před námi k tomu všemu přímo vybízejí. Těším se z každé nově vytištěné fotografie, kdy si mohu objektivně říci povedla se a mohu ji případně sdílet s druhými.  
 

 

 

Partneři akce: Centrum FotoŠkoda, EIZO, Amos Software.

 

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEIVAROZA - Výrobky od Zrcadla

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR ArtMagazin.euNikonClub Česká republika - Filip Molčan

WELLNESS BOOK

Provozovatel galerie

Mediální partner