Vyhledávání

Sloupec reklamy
Když cvakne spoušť - prezentace profesionálních i zájmových fotografů
 

ENZO
Jaroslav Špulák - hudební kritik a spisovatel
 
 
  
Adventure Golf Horní Bezděkov 

"Galerie WWG.CZ vystavuje V"- Hana Růžičková

25. 10. 2012

 

Milá Hanko,
 
u příležitosti Tvé účasti na pátem ročníku již tradiční výstavy "Galerie WWG.CZ vystavuje V", která se bude konat od pondělí 5. do 16. listopadu 2012, se slavnostním zahájením právě 5. listopadu 2012 v 17.00 hodin v Centru FotoŠkoda, si dovoluji Ti položit následující otázky.
 


 
V jakém tvůrčím a osobním rozpoložení se právě nacházíš?
Mé tvůrčí rozpoložení fotografické se právě nachází na bodě mrazu a zcela ustoupilo mému tvůrčímu rozpoložení terapeutickému, které nyní zaujímá celý můj pracovní čas. Vnímám, že tak to má v aktuální hektické době, kdy mnoho z nás hledá sama sebe a řeší bezpočet problémů ať vztahových, pracovních, existenčních, zdravotních a jiných, být. Pomáhat jiným lidem zbavovat se psychických a fyzických problémů je pro mne nyní vyšší prioritou než, byť samozřejmě rovněž krásné, těšení lidí mými fotografiemi. Osobní rozpoložení pak je velmi střídavé a nutí mne velmi intenzivně pracovat i na mě samotné, zbavovat se zátěže minula a prosvětlovat cestu k budoucnosti.

Foto: © Hana Růžičková, photoexpo.cz
Foto: © Hana Růžičková, photoexpo.cz

Která z Tvých fotografií udělala největší radost?
To je spíše otázka na mé klienty a případně obdarované. Vím, že velký ohlas působila moje fotografie Švýcarské krávy, která byla hlavním motivem mé fotografické výstavy 12 TVÁŘÍ ŠVÝCARSKA i stejnojmenného kalendáře pro rok 2008 a rovněž byla zveřejněna v mé knize ŠVÝCARSKO - CESTOPIS VE FOTOGRAFII. Ostatně takových snímků ze Švýcarska bylo více, ať se jednalo například o snímky Matterhornu, Aletschského ledovce, švýcarské architektury a další. Mě pak potěšilo vysoké hodnocení mé fotografie Maledivské sloupy a to jedním českým malířem a majitelem galerie. Tato fotografie navíc vyhrála i v kategorii cestovatelských fotografií na digiarena.cz. Jinak podle ohlasů mé snímky těší mnoho lidí v různých firemních kalendářích, ale třeba i na mých internetových stránkách.


 
S kým nebo na jaké téma bys chtěla vytvořit fotografický soubor, pokud bys neměla finanční a časoprostorové limity?
Věnuji se cestovatelské fotografii, takže by určitě bylo zajímavé nafotit nejzajímavější místa všech kontinentů, nejen ta známá, ale i méně známá či zcela neznámá a nádherná místa a "objevit" je pro svět. Jsem přesvědčená, že lze objevit mnoho zcela neznámých a přitom úžasných, dech beroucích míst. Pak mám ještě jeden nápad, ale ten si s dovolením nechám pro sebe :=)

 Foto: © Hana Růžičková, photoexpo.czFoto: © Hana Růžičková, photoexpo.cz


Na co bys ráda ze své tvorby upozornila čtenáře našeho rozhovoru?

Stále je to moje publikace ŠVÝCARSKO - CESTOPIS VE FOTOGRAFII, která v r. 2010 vyhrála mezinárodní soutěž TOURMAP v kategorii Cestopisy, stala se nejprodávanějším cestopisem nakladatelství Mladá fronta a.s. a již se doprodává. Jinak jsou to samozřejmě mé snímky, z nichž jsem schopna vytvořit jedinečné kalendářové kolekce (viz mé internetové stránky www. photoexpo.cz), které již potěšily mnoho firemních zákazníků a obchodních partnerů zadavatelů. V případě zájmu mohu vytvořit i cestovatelské přednášky s promítáním fotografií na klíč. Ale služeb a produktů nabízím samozřejmě mnohem více.


 
Co bys chtěla říci na závěr?
 
Milý Jiří, děkuji Ti za pozvání ke tvé úžasné a rovněž jedinečné výstavě, kde se setkávají milí a nadaní lidé propadlí fotografování s těmi, kteří obdivují jejich snímky. Věřím, že i mé fotografie z Egypta potěší ty, kteří výstavu shlédnou a třeba i podnítí jejich zájem o další spolupráci. A z hlediska mé terapeutické činnosti samozřejmě ráda pomohu svou RUŠterapií těm, kteří se chtějí zbavit svých psychicko-emocionálních či fyzických problémů.

Zájemce o zlepšení kvality svého života si tímto dovolím pozvat na svou účastníky velmi oceňovanou přednášku RUŠ TERAPIÍ KE ŠŤASTNÉMU ŽIVOTU BEZ TRÁPENÍ, jejíž šesté opakování proběhne v čajovně Šamanka (Hálkova 8, Praha 2) a to 30. října 2012 od 19:00 hodin. Někteří na ni chodí i vícekráte :=) Zájemci samozřejmě najdou více informací na mých stránkách www.rusterapie.cz
 

Více o autorce - www.photoexpo.cz, www.rusterapie.cz

 

Děkuji Ti za rozhovor

Jiří Heller

Galerie WWG.CZ

www.wwg.cz

 

Rozhovory dalších autorů výstavy "Galerie WWG.CZ vystavuje V:

Antonín Bína

Sára Saudková

Hana Major Sládková

Václav Šilha

Miloš Fic

František Dostál

Ivana Lukavská

 

 

Galerie WWG.CZ vystavuje V - Centrum Fotoškoda

 

Partnerem Galerie WWG.CZ je EIZO, Centrum FotoŠkoda, DIRKOMA

a Amos Software.

S přípravou výstavy vydatně pomáhá ENZO.

 


HELLER.CZ s r.o. nově nabízí dírkové komory DIRKOMA. 

Kurýrem, osobně nebo na dobírku máte možnost získat exkluzivní dírkové komory s clonou např. 140 nebo 250.. A s unikátně nízkými výrobními čísly.. Pro Vaše tvůrčí fotografování nebo jako dárek přátelům, v rodině, obchodním partnerům... Vánoce jsou za dveřmi...

DIRKOMA české dírkové komory

Více zde...

 

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEI

OLYMPUS

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR 

 

Provozovatel galerie

Mediální partner