Vyhledávání

Sloupec reklamy
Když cvakne spoušť - prezentace profesionálních i zájmových fotografů
 
Vinárna, kavárna a restaurant BRESTO
ENZO
Jaroslav Špulák - hudební kritik a spisovatel
  
Adventure Golf Horní Bezděkov 

"Galerie WWG.CZ vystavuje IX" - anketa 2

12. 11. 2016

Jiří Heller, pořadatel devátého ročníku výstavy „Galerie WWG.CZ vystavuje“, která bude zahájena 14. listopadu 2016 v 17.00 v pražském Centru FotoŠkoda, se zeptal všech dvaceti vystavujících. Zde je druhá pětice odpovědi.

Čím právě žijete? Co Vám dělá radost?Jana Vinterová

Fotograficky v současné době žiji podzimem. Každý rok si přeji, aby byl dlouhý a slunečný. Jsem okouzlená nekonečnou hrou barev a stínů. Nejradši dlouhé hodiny brouzdám přírodou a snažím se zachytit její krásy. Nádherná rána, kdy z mlh vstává slunce, které zalévá všemi barvami vymalované stromy, zlato korun stromů proti azurové obloze, napadané listí, které hraje všemi barvami ve všech zákoutích, dojemné poslední lístky v koruně stromu proti zářící obloze, ostré západy slunce proti vybarvené krajině, večerní mlhy s pronikajícím pouličním osvětlením. Podzim má nekonečně mnoho barev, ostrých stínů i jemných přechodů do zamžené a chmurné nálady. Reálně vzato, je to barevně jediná exotika našich zeměpisných šířek.

Paradoxně ovšem také žiji nekompromisním finišem konce roku. Přichází pravidelně, začíná už po prázdninách a končí rozsvícením vánočního stromku. Je třeba dodělat všechno rozpracované a slíbené, nebo je elegantně převést do dalšího roku. Závisí na tom vánoční pohoda, kterou si nechci nechat vzít. Těším se na ni celý rok, je to období, kdy nezvoní telefony a člověk má před sebou pár krásných chvil plných vánoční romantiky a pocitu, že se dočasně zbavil všech povinností. Pokud nasněží, tak si i může hrát s představou, že je odříznutý od světa, kdy v tichu a poklidu se může chvíli věnovat sám sobě a nikdo ho nenajde. Jsou to vzácné chvilky.

To je můj slibný výhled do budoucna.

A co mi dělá radost? Především to, když se mi povede všechno to, co jsem popsala zachytit fotoaparátem tak, aby ze snímku byla znát ta správná nálada, pocit a atmosféra. To je potom také vzácný a krásný dárek. A všem ho přeji.


Foto: © Jana VinterováFoto: © Jana Vinterová

 

Ivana Matějková Havlíková

Začínám novou kolekci autorského šperku mladých designerů. Moc hezká práce.

Radost mám z nových přátel, kterých stále přibývá a ze své práce. Jinak v osobní rovině mě přináší radost má vnučka.


Foto: © Ivana Matějková HavlíkováFoto: © Ivana Matějková Havlíková

 

Jana Mašterová

.. žiji každým kouzelným ránem, štěstím mých blízkých, radostí mých psích holčiček, ..

.. žiji každým povedeným snímkem, úsměvem postiženého dítěte při canisterapii, ..

.. žiji chaloupkou ve stráni pod mezí, veverkou odnášející oříšek, vůní lesa, ..

.. žiji spokojený, šťastný život ..


Foto: © Jana MašterováFoto: © Jana Mašterová


Hana Major-Sládková

Žiji focením, vařením, sbíráním a tříděním receptů, šitím, tvořením všeho druhu s mými dětmi, opětovnými přípravami na další ročník našeho Rondího plesu datovaného do 16. a 17. století a láskou k svému muži. A taky se moc těším, až vyjde z tiskárny další autorská kuchařka, do které jsem utřídila recepty rodinné i od přátel a doplnila alespoň pár fotografiemi. 

Radost mi dělají květiny za oknem. Když nastříhaná látka se promění v oděv, který padne jak ulitý. Když má fotografie udělá radost někomu druhému. A samozřejmě mé dvě robátka a jejich nejen výtvarné počiny:-)


Foto: © Hana Major SládkováFoto: © Hana Major Sládková

Hana Růžičková

"Vztáhnu-li Tvou otázku na fotografii, tak mi dělá radost nový fotoaparát Sony α7 II s objektivem od téže značky 24 - 240 mm, ideálním pro cestovatelskou fotografii. Poprvé jsem si jej více vyzkoušela letos koncem léta na řeckém ostrově Skopelos, kde se natáčel muzikál Mamma Mia, a na kterém lze nalézt nádherná zákoutí ideální pro kalendářové snímky. I proto se mé fotografie prezentované na výstavě zrodily právě na tomto místě. Jinak aktuálně žiji nadějí, že si snad již opět po delší době dokáži udělat čas a vytvořit další fotogalerie zemí, z nichž snímky zatím zahálejí v mém počítači, pro svou internetovou fotogalerii photoexpo.cz. A pokud se odkloním od fotografické oblasti, již několik let plně žiji tím, že Terapií Mysli velmi efektivně pomáhám lidem od jejich trápení a problémů a poté se raduji z jejich rozzářených tváří, úlevy a pozitivních změn v jejich životech."

Foto: © Hana RůžičkováFoto: © Hana RůžičkováGalerie WWG.CZ vystavuje IX“

Centrum FotoŠkoda

14. - 26. listopadu 2016

Zahájení výstavy 14. listopadu 2016 v 17.00 hodin

 

Partnery akcí Galerie WWG.CZ jsou společnosti

 

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEIVAROZA - Výrobky od Zrcadla

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR ArtMagazin.euNikonClub Česká republika - Filip Molčan

WELLNESS BOOK

Provozovatel galerie

Mediální partner