Vyhledávání

Sloupec reklamy
Když cvakne spoušť - prezentace profesionálních i zájmových fotografů
 

ENZO
Jaroslav Špulák - hudební kritik a spisovatel
  
Adventure Golf Horní Bezděkov 

Fotografie posluchačů fotografických předmětů FSv

02. 06. 2018

V nedávno vzniklé Galerii FSv právě probíhá další výstava současné fotografie.

     Tentokrát jde o snímky studentů z ateliéru fotografa Miloše Sedláčka, kteří se připravují na svá budoucí povolání ve stavebních a architektonických oborech. Jejich fotografickou vyspělost a výtvarné cítění můžete posoudit na výstavě, která probíhá od 15. května do 30. června tohoto roku v budově Fakulty stavební ČVUT.

Fotografie posluchačů fotografických předmětů FSv Miloš Sedláček, kurátor galerie a výstavy


Mediální průprava je pro studenty stavebních a architektonických oborů důležitá, v médiích se fotografie jako komunikační prostředek stále více prosazuje, a to i na odborné bázi. Studenti mají možnost během dvou semestrů získat základní fotografické dovednosti a uplatnit je v samostatné tvůrčí práci pod vedením pedagoga. Výuka fotografie dává studentům možnost nejen zkvalitnit jejich prezentační a dokumentační dovednosti, ale také rozvinout vlastní kreativitu.

 

Fotografie posluchačů fotografických předmětů FSv

V úvodním projevu k zahájení výstavy děkan Fakulty stavební pan profesor Jiří Máca uvedl, že fotografii považuje za důležitou součást  vysokoškolského vzdělání i ve studijních programech této fakulty. S touto myšlenkou se ve svém projevu ztotožnil také vedoucí katedry architektury pan profesor Mikuláš Hulec a zdůraznil význam pro posluchače architektonických oborů.

 

Fotografie posluchačů fotografických předmětů FSv Prof. Ing. Jiří Máca, CSc., děken Fakulty stavební

Obsahem vystavených studentských fotografií není výlučně architektura a stavby, i když toto zaměření v povinných cvičeních převládá. Nicméně zdůraznění linií, tónů a kompozice fotografiím dominuje  a nebo se alespoň nějak projevuje i ve snímcích zaměřených obsahově zcela mimo studijní obory. Téma semestrálních prací si studenti určovali sami.

 

Fotografie posluchačů fotografických předmětů FSv

Úroveň studentských fotografií ocenili ve svých projevech i hosté z řad fotografických profesionálů paní Ivana Matějková - Havlíková, QEP a pan Roman Sejkot.

 

Fotografie posluchačů fotografických předmětů FSvIvana Matějková - Havlíková, QEP. členka APF ČR

Roman Sejkot, člen APF ČRRoman Sejkot, člen APF ČR

Vystavující: Jana Doležalová, David Feda, Nikola Foglová, Pavla Hanousková, Laura Kity Kirby, Aleš Krajči, Lucie Janovičová, Kristýna Klimešová, Tomáš Lorenc, Michal Mates,Tomáš Pchálek, Kateřina Stoulilová, Marek Švejda, Veronika Zelinková

 

Fotografie posluchačů fotografických předmětů FSv

Kurátor výstavy:   milos.sedlacek@fsv.cvut.cz
Kurátoři galerievratislav.sevcik@fsv.cvut.czmilos.sedlacek@fsv.cvut.cz

 

http://wwg.cz/aktuality/fotografie-posluchacu-fotografickych-predmetu-fsv

Partneři Galerie WWG.CZ pro rok 2018

 

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEI 

OLYMPUS

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR 

 

Provozovatel galerie

Mediální partner