Vyhledávání

Sloupec reklamy
Když cvakne spoušť - prezentace profesionálních i zájmových fotografů
 

ENZO
Jaroslav Špulák - hudební kritik a spisovatel
  
Adventure Golf Horní Bezděkov 

FOTO VIDEO 2011/2 - Ralf Nau, Bára Prášilová, Tamara Černá -SofiG a další...

28. 01. 2011

 

FotoVideo 2011-2-Ralf Nau, Bára Prášilová, Tamara Černá a další...

 

FotoVideo 2/11 – MAGAZÍN


Fotograf měsíce
Ralf Nau
Velký světový fotograf s krátkým jménem, a o to delším výčtem fotografických úspěchů a snímků, které se zapsaly do historie fotografického umění.

FotoVideo 2011 únor


Portfolio I
Krása, tajemství i surrealismus ve fotografiích Báry Prášilové

Slovem, ale hlavně obrazem představené dílo Báry Prášilové, vítězky prvního ročníku soutěže Frame, nositelky titulu Fotograf roku z loňského ročníku prestižní přehlídky Czech Grand Design, finalistky mezinárodní soutěže Hasselblad Masters Awards a členky týmu Quiksilver Women.


Portfolio II
Tamara Černá – SofiG

Je fotografka, choreografka, tanečnice a baletní mistr. Její fotografie jsou především portrétní, reportážní, momentní – „streetfoto“, ale také inscenované a samozřejmě také ovlivněné divadlem, baletem a světem umění obecně. Ve své fotografické tvorbě poutavě zobrazuje city a dramatické situace. FotoVideo ji představuje obrazem a rozhovorem s panem šéfredaktorem.

 FotoVideo 2011 únor


MiniFolio I & II
FotoVideo představuje úspěšné soutěžící Fotografa roku 2010

Angelika Špicarová, 3. místo v kategorii Top fotografka, a Lenka Bartošová, 1. místo v kategorii
Fotografie roku 2010 – co o sobě říkají?


Week of Life Masters
Milovník sportovní fotografie Mila Štáfek

Pokud byste chtěli najít na hlavní stránce www.weekoflife.com úplně první týden Mily Štáfka, museli byste se proklikat více než tisícovkou týdnů. Mila je totiž jedním z členů, kteří se k projektu připojili už v jeho prvopočátku, a přesto jsme dodnes nezapomněli na to, kdy jeho zmiňovaný týden s názvem Koloběh do redakce dorazil.

FotoVideo 2011 únor


FotoVideo 2/11 – PRAXE

Hospůdka U fotografa
Učíme se fotit s tetou Ninou
28. část: Zimní radovánky

Dnešní fotopovídání bude veselé! Protože skotačení na zasněžených kopečcích je záležitost radostná a relaxační. A že při tom nesmí scházet fotoaparát, je snad jasné. Soutěžní koutek CWAK! – aneb Učíme se cwakat s tetou Ninou je na str. 55. Nejnovější soutěžní téma je nasnadě: Zimní radovánky. Třem nejúspěšnějším cwakalům věnuje společnost Oehling hodnotné věcné ceny: 1. místo = set stativu s hlavicí Benro A0570TBH00, 2. místo = fotobatoh Tamrac Aero 70 a 3. místo také fotobatoh Tamrac Aero 70.


Jak na to
Fotografujeme autoportrét

Autoportrét je zobrazením sebe sama, přičemž se nejčastěji zobrazuje tvář, někdy i celá postava. V dějinách fotografie má autoportrét velkou tradici a existují fotografové, kteří právě na něm postavili svůj věhlas. Dobrý autoportrét prezentuje, jak se člověk vidí nebo jak chce, aby jej viděli ostatní. Bývá zajímavým nejen z fotografického, ale i z psychologického hlediska. V našem materiálu budeme především sledovat, jak si fotografové dokážou sami se sebou hrát, jak vytvoří autoportréty méně obvyklým způsobem. Neboť fotografování je především radost. Tradiční minisoutěž najdete na str. 67. Úkol přirozeně navazuje na dnešní téma: Pořiďte co nejoriginálnější autoportrét! Autoři tří prací, které budou vyhodnoceny jako nejlepší, získají hodnotné věcné ceny od společnosti Lowepro: 1. místo = fotobatoh Mini Trekker AW, 2. místo = fotobatoh Slingshot 100 a 3. místo = fotobrašna Terraclime 100.

FotoVideo 2011 únor


DigiŠkola
Kreativní barevné úpravy

MgA. Jan Vojtek říká: „Barevným úpravám jsem se v DigiŠkole věnoval již mnohokrát, ale dosud nám šlo především o to, aby byly snímky barevně korektní. To však ve výtvarné fotografii nemusí být nutností. Naopak, různé nestandardní barevné posuny mohou záběr ozvláštnit a odlišit od ostatních. Připravil jsem pro vás tři kreativní postupy v bezplatném programu Gimp.“ Vyhlášení minisoutěže najdete na str. 71 a tématem nemůže být nic jiného než Kreativní barevné úpravy. Pro autory tří nejlepších prací jsou připraveny hodnotné věcné ceny od společnosti EKGfoto: 1. místo = Tamrac Rally 7 Camera/Laptop Bag, model 3447, 2. místo = Tamrac Rally 5 Camera/Notebook/iPad Bag, model 3445, a 3. místo = Tamrac Rally 6 Camera Bag, model 3446.


Fotograf roku 2011
Vyhodnocení 1. tématu: Krajina posedlá vodou

Stručná připomínka všech letošních témat i s termíny


FotoVideo 2/11 – TECHNIKA

Tipy FotoVideo
Tiskneme digitální fotografie

Zaměřili jsme se hlavně na multifunkční zařízení s inkoustovou tiskárnou, která nabízejí výbornou kvalitu fotografického tisku a navíc poslouží i jako skener, kopírka a některá i jako fax. Ale stručně si představíme i nové samostatné tiskárny.

FotoVideo 2011 únor


BezzrcadlovkyOlympus

Pen E-PL2A - máme tady nejmladšího bratříčka do rodinky „penů“. E-PL2 navazuje na modely E-P1, E-P2 a E-PL1. Pro mnohé se stane oblíbeným kamarádem.

 

Fototiskárny
Epson Stylus Photo R3000

Opravdu nová, fotografa přímo fascinující tiskárna. Zdařilý nástupce SP R2800, s jehož pomocí si snadno vytvoříte nesmrtelná fotografická díla – a nepotřebujete žádné kabely…


FotoVideo 2/11 – DOPORUČUJEME

V závěrečné sekci najdete tradiční nabídku na velice výhodné předplatné časopisu FotoVideo s hodnotnými dárky, fotobrašnou Lowepro a setem stativů Velbon, dále výsledky a vyhlášení fotografických soutěží, informace o výstavách a různých akcích a zajímavé tipy – „SuperMarket".
 

Více - FotoVideo...

Zdroj: Tisková zpráva časopisu.

 

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEI 

OLYMPUS

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR 

 

Provozovatel galerie

Mediální partner