Vyhledávání

Sloupec reklamy
Když cvakne spoušť - prezentace profesionálních i zájmových fotografů
 
Vinárna, kavárna a restaurant BRESTO
ENZO
Jaroslav Špulák - hudební kritik a spisovatel
  
Adventure Golf Horní Bezděkov 

Berounský "Fotoblázinec" pošesté

26. 09. 2016

Renko, blíží se již šestý ročník berounského fotofestivalu FotoBlázinec. Jak vznikl název vaší akce, co si pod ní představit?

Berounský  FotoBlázinec je festival pro  fotografy a příznivce  fotografie. Název festivalu odráží značné množství volnosti a nespoutanosti tématem i formou prezentace fotografií. Dne 8. října 2016 v 10 hodin zahájíme v areálu Městské knihovny Beroun festival už pošesté. Každý přihlášený fotograf dostane k dispozici 3 metry šňůry, na které pověsí své fotky. O fotkách si chceme především popovídat, ale během dne proběhne také hodnocení vystavených snímků odbornou porotou i návštěvníky. Dále mohou fotografové ukázat svou  tvořivost ve fotolovu - jde o rychlé fotografické ztvárnění jednoho či více témat, která jsou již teď na festivalovém webu. Fotit ale budou jen v den festivalu a těsně před. Na závěr dne proběhne vyhlášení nejlepších fotografií z výstavy i fotolovu a nejlepší kousky budou vystaveny v knihovně po zbytek října.

Berrounský FotoBlázinec 2016

Na co se může těšit letošní divák?

Tradičně se můžete těšit na přátelské prostředí festivalu. Jsme otevřeni všem úrovním i směrům fotografie, podporujeme nekonfliktní cestu posuzování - co se mi líbí, povím autorovi, co mne nezaujalo, přejdu. Stačí na to čtyři kroky. Nedílnou součástí festivalu jsou přednášky se vztahem k fotografii. Často to bývají zprávy o zajímavých projektech a výstavách, nejoblíbenější jsou pak cestovatelské projekce a besedy s promítáním unikátních záběrů. Letos nás do vzdáleného světa Blízkého a Středního východu uvede blatenská fotografka Kamila Berndorffová, každoročně vystavující na CzechPressPhoto, oceněna 2007 a 2009. V dalším vstupu autorky nás čeká povídání, jak se žije v Indii aneb rodina – základ indické společnosti. Málokterý Čech zná Indii tak dobře jako ona, která tam každoročně tráví zimu posledních 19 let. Přednášky budou doplněny projekcí unikátních fotografií. Dále si popovídáme na téma Jak hodnotit fotografie své i cízí. Diskuzi bude moderovat Jaroslav Taffey Orlík známý z webů megapixel.cz a fotoaparat.cz. To jen pro začátek, další příjemná překvapení budou ještě následovat.

Berrounský FotoBlázinec 2015


Šest let činnosti, rád bych věděl, jaké osoby či dokonce osobnosti festival pořádají? Berounští bankéři a podnikatelé? Titéž ale z jiných českých měst? Nebo dokonce zahraničních? Či snad aktivní fotografové z Berouna a okolí?

"D" je správné. Na začátku festivalu to byly dvě fotografii nakloněné bytosti, po dvou ročnících zbyla jedna, a to prosím já. Bez pomoci kamarádů fotografů bych se ale neobešla. Musím ale zmínit i vydatnou pomoc, kterou festivalu poskytuje kolektiv berounské knihovny, jednak svým prostorem, jednak pomocí při organizaci. V neposlední řadě oceňujeme finanční pomoc města Beroun, díky níž si můžeme dopřát stále zajímavější doprovodný program a lepší vybavení festivalu. Náš fotofestival je tedy stále nekomerční mixer fotografů a fotografií, jak stojí od začátku v názvu.
Srdečně zvu všechny, kdo mají rádi fotografii, určitě sledujte náš web www.fotoblazinec.cz, dozvíte se, co nového se ještě chystá. Pozor, registrace vystavujících a fotolovců končí 30. září.2016
Brzy na viděnou v Berouně, cestu do berounské knihovny určitě najdete.


Děkuji velice za přízeň i poskytnutý prostor, Renka Bucharová

A já děkuji za rozhovor. Jiří Heller

 

Více: FotoBlázinec 2016

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEIVAROZA - Výrobky od Zrcadla

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR ArtMagazin.euNikonClub Česká republika - Filip Molčan

WELLNESS BOOK

Provozovatel galerie

Mediální partner