Vyhledávání

Sloupec reklamy
Když cvakne spoušť - prezentace profesionálních i zájmových fotografů
 

ENZO
Jaroslav Špulák - hudební kritik a spisovatel
  
Adventure Golf Horní Bezděkov 

Antonín Svoboda - Ve sbírce mám 1211 fotoaparátů...

03. 06. 2010

Vážený pane Antoníne Svobodo,  • podle pozvánky na výstavu sbírky Vašich fotoaparátů jste pravděpodobně jedním z majitelů největší fotografické sbírky v České republice... Jak tato záliba, prosím, započala?
  • Na nadcházející výstavě bude dle tiskové informace vystaveno více jak 1200 fotoaparátů. Na jejich uschování potřebujete značný prostor? Můžete pro představu čtenáře popsat, v jak velký prostor pro jejich uchování potřebujete?
  • Co všechno diváci na výstavě uvidí?
  • Specializujete se nějak ve své sbírce?
  • Jsou všechny aparáty funkční? Docela by mne zajímalo a možná i další čtenáře, jestli jste se svými sbírkovými aparáty fotografujete?
  • Jakého aparátu ze sbírky si ceníte nejvíce?
  • Máte nějaký na mysli nějaký model, který byste do sbírky rád zařadil a dosud se nedaří jej zakoupit?

 

 

Antonín Svoboda - Žatec

Fotoaparáty jsem začal od svých asi 12 let jsem hodně velký fanda, pokaždé když jsem v jakémkoliv městě nejenom v republice, tak se stavím vždycky ve fotách nebo bazarech na koukání, eventuálně něco koupím. Jinak kdo mě k tomu přiměl? No určitě můj otec. Kdysi profesionální fotograf Josef Svoboda, který fotil v Žatci od svých deseti letech vlastně od roku 1945 až do roku 2009, byl oceněn i desítkami oceněními zahraničními z výstav které se zúčastňoval a byl členem ASČF /autor svazu českých fotografů/. Takže otci vděčím za to, co ve mě probouzel a hodně jsem se od něho učil. Sám sbíral staré fotoaparáty a  v roce 1989 svojí sbírku prodal, aby jsem mohli otevřít obchod s atelierem. Takže pokračuji v jeho šlépějích.

Co se týče mé sbírky tak samozřejmě každý sběratel má svého vůdce, lahůdku, mám Spektaretu a samozřejmě všechny české fotoaparáty od Optikotechny Přerov i od Bratří Bradáčů. Všechny plus samozřejmě z celého světa. Co mi chybí ve sbírce? No přiznám se, fotoaparát Kamarád I,II a Coloreta. Jelikož můj koníček je dost finančně náročný, tak poslední dobou trošku ubírám na plynu, jak se říká. Mám ve sbírce 1211 kusů fotoaparátů vystavených doma v policích, které musím nechávat dělat na zakázku kvůli prachu, to je můj největší nepřítel. Jinak mám od roku 1990 obchod s atelierem a mám i komisní prodej, takže tu a tam se najde šikovný kup. Nejsem sběratelem, který objíždí burzy a handluje.


Přijměte proto mé pozvání na 10. června 2010 od 17 hodin do Regionálního Muzea v Žatci na oficiální výstavu fotoaparátů, na výstavu ojedinělou která potrvá do 22 srpna 2010.


Děkuji Vám za odpovědi na mé otázky a přeji Vám další sběratelské úspěchy.


Jiří Heller
Galerie WWG.CZ


2. ročník Poháru Galerie WWG.CZ v Adventure Golfu

 

Adventure Golf Horní Bezděkov - Pohár Galerie WWG.CZ Adventure Golf Horní Bezděkov - Pohár Galerie WWG.CZ

Sobota 26. června 2010 - 8.00 - 14.00 hodin.

Areál Adventure Golf Horní Bezděkov.

Turnaj s hodnotnými cenami, fotografie Vladimíra Bruntona, Václava Šilhy a Jiřího Hellera, knihy s fotografiemi Antonína Bíny, ukázky monitorů EIZO...

Součástí setkání bude i fotosoutěž o zajímavou cenu pro vítěze..

Včasná přihláška znamená nižší startovné !!!

Propozice a přihláška - zde...

 

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEI 

OLYMPUS

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR 

 

Provozovatel galerie

Mediální partner